Szkoła Podstawowa im. Polskiej Niezapominajki w Szczodrem
http://spszczodre.pl

12 grudnia 2018 21:32 | Aktualności

"Wylosuj Anioła"

W naszej szkole ruszyła akcja pomocy dla chorych dzieci "Wylosuj Anioła".
Każdy z nas – mały i duży może pomóc, wywołując radość i uśmiech na twarzy chorego dziecka-zwłaszcza w ten świąteczny czas.

Akcja jest prosta – wy wysyłacie nam kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tą kartkę. Można w kartce zamieścić swoje dane kontaktowe – może nawiążecie kontakt i modlitwa nie będzie już taka anonimowa? 

Co trzeba zrobić?
1. Trzeba mieć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie, lub kupić)
2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca)
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję
 . Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt (może dziecko będzie chciało skontaktować się później)

 
W szkole na parterze naprzeciwko wejścia głównego stoi drewniana skrzynia , do której można wrzucać wszystkie kartki i te malowane i te wypisane. Akcja pomocy trwa do 17 grudnia. 
Po tym terminie wolontariusze z naszej szkoły zaadresują koperty i wyślą świąteczne życzenia na adres fundacji.
Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji. 
Każdy może pomóc bez względu na wiek.