Szkoła Podstawowa im. Polskiej Niezapominajki w Szczodrem

Archiwum 2017/2018

16 kwietnia 2018 20:47 | Archiwum 2017/2018

Konkurs wiedzy o powiecie wrocławskim

6 kwietnia 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbył się konkurs wiedzy o powiecie wrocławskim.  Organizatorem konkursu było  Stowarzyszenie Podróżników „TuiTam” . Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego – Romana Potockiego. Konkurs dotyczył wiedzy o historii, turystyki, walorów przyrodniczych, zagadnień społecznych oraz gospodarczych powiatu wrocławskiego. W konkursie wystartowały 23  drużyny.  Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Kiedos, Jan Mróz, Michał Kowalski, którzy uzyskali  największą liczbę punktów w teście na etapie szkolnym  i zakwalifikowali się do etapu powiatowego.  

Turniej we Wrocławiu składał się z dwóch części. Pierwszy etap  rozpoczął się od testu, który był rozwiązywany indywidualnie. Jury, powołane przez Organizatorów Konkursu, w skład którego weszli  Sekretarz Powiatu Wrocławskiego – Jan Bronś, pracownik Biura Promocji – Magdalena Matuszkiewicz oraz przedstawiciel Organizatora – Zbigniew Sobierajski po sprawdzeniu oddanych prac wyłoniło zwycięską dziesiątkę drużyn, które przeszły do kolejnej części zmagań. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polskiej Niezapominajki  znaleźli się w tej grupie.  Drugi etap turnieju polegał na pracy grupowej, w której liczyła się kreatywność, umiejętność pracy zespołowej oraz wiedza z różnych dziedzin.  

Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich.  Z kolei, nasza szkoła zajęła wysokie, 4 miejsce.  

Przeczytano: 222 razy. Wydrukuj|Do góry